Sepet

 

Sağlıklı Atıştırmalıklar 

Sağlıklı Atıştırmalık Nedir?

Sağlıklı atıştırmalıklar, sağlık açısından önemli vitaminleri barındıran, doymuş yağ ve ilave şeker oranı düşük olan veya hiç olmayan, karbonhidrat ve yağ alımı açısından sorun yaratmayacak, öğün aralarında tüketilebilen yiyeceklerdir. 

Sağlıklı atıştırmalıklar, gerçekten aç olduğunuzda bir sonraki öğününüzde aşırı yememenizi veya görece daha sağlıksız yiyeceklere ‘saldırmanızı’ engeller. Kan şekeri seviyesini sabit tutarak daha az sinirlenmenize veya ruh halinizin daha az dalgalanmasına destek olur. Bu anlamda kilonuzu kontrol ederken ya da bir diyet programı içindeyken daha rahat tüketebileceğiniz yiyeceklerdir. Çoğu zaman çayın yanındaki atıştırmalıklar olarak da günlük dile geçmiştir. 

Doğal ürünleri üreticisinden size getiren Obadanal’ın zengin ürün sayfalarında yer alan sağlıklı atıştırmalıkları kuruyemişler, lokumlar, pestil ve çeşitleri ve unlu mamüller kategorilerinde inceleyebilir, dilerseniz ürün detaylarından yiyeceklerin içeriklerini de öğrenebilirsiniz. Diyet yapan misafire ne ikram edilir? Sorusuna cevap arıyorsanız, birbirinden lezzetli ürünlerimizi sipariş vererek servis sofralarınızı renklendirebilirsiniz. 

Sağlıklı Abur Cubur Arayanların Dostu Kuruyemişler

Çoğunlukla yaş meyvelerin kurutulması ya da bekletilmesi ile elde edilen ya da kuruyemişler özellikle diyet yapanların en çok başvurduğu sağlıklı atıştırmalık türlerindendir. Kuru üzüm, kuru kayısı, badem gibi bazı kuruyemişler yaş meyvelerin kurutulmasından ede edilirken, ceviz, fındık, fıstık gibi kabuklu kuruyemiş türleri de bulunur. Öte yandan market raflarında sağlıklı atıştırmalık ararken kuruyemiş reyonu nedense gözden kaçar ve hazır üretilmiş, fabrikasyon diyet atıştırmalıklar daha fazla ilgi çeker. Oysa özellikle enerji verici, yağlı kuruyemişler ara öğünlerde tüketilebilecek kolay atıştırmalıklardır. Diyet listelerinde genellikle badem, ceviz ya da fındık tavsiye edilirken, bunlar değişimli olarak tüketilebilir ya da aynı oranlarda leblebi, kaju ve Antep fıstığı ile desteklenebilir. 

Değişik Atıştırmalıklar İçin Türk Lokumu! 

Yabancı dillere ‘Turkish Delight’ yani ‘Türk Lezzeti’ olarak da geçen lokum ürünleri eğer, şekerin daha az kullanıldığı, hafif malzemelerden hazırlandıysa sağlıklı atıştırmalık kategorisinde değerlendirilebilir. Genelde çifte kavrulmuş lokum, fıstıklı lokum, fındıklı lokum, güllü lokum, kuş lokumu, naneli lokumu, cevizli lokum, çikolatalı lokum, damla sakızlı lokum ya da meyveli lokumlar gibi türleri bulunan lokum, tatlı kategorisine girdiğinden ilk başta akıllara sağlıklı bir atıştırmalık ya da diyet ürünü gibi gelmeyebilir. Öte yandan diyet yapanlar için üretilen özel lokumlar, şekeri azaltılmış ya da şeker yerine farklı lezzetlendirici unsurların kullanıldığı lokumlar, sağlığına dikkat eden ya da rejim yapan kişiler  tarafından da tercih edilebilir. Örneğin özellikle ülkemizin güney ve iç bölgelerinde geleneksel yöntemlerle ve ustalıkla imal edilen cezerye ürünü hammadde olarak havuçtan yapıldığı ve üretiminde geleneksel yöntemler de kullanıldığı için masum bir atıştırmalık olarak değerlendirilebilir. 

En Hafif Atıştırmalıklar: Pestil ve Çeşitleri 

Pestil kelime anlamıyla ülkemizde ve bize yakın coğrafyalarda yine geleneksel yöntemlerle ve özellikle kış aylarına hazırlık olarak yapılan bir tür saklama yöntemi ve bu yöntem sonucunda elde edilen tatlının adıdır. Pestil farklı meyvelerin ince katmanlarla basılarak hafif sulu kalacak biçimde ince yapraklar halinde saklanabilmesine olanak kılar. Pestili çıkmak, pestilini çıkarmak, pestile çevirmek gibi pek çok deyim de çok uzun yıllardır kullanılan bu yöntemin günlük dilimize ne kadar derinden işlediğini de göstermektedir. Eğer en sağlıklı atıştırmalıkları arıyorsanız Obadanal.com’un sayfalarında yer alan şeker veya sade olarak üretilmiş pestil ve pestil çeşitleri tam da ihtiyacınız olan ürünlerdir!

Aynı zamanda yöresel ürünler arasında da yer alan şekersiz cevizli dut pestili, sade dut pestili, rulo pestil, fındıklı rulo pestil, kadayıflı rulo pestil, Hindistan cevizli rulo pestil, glutensiz ve şekersiz sade dut pestili, glutensiz ve şekersiz cevizli dut pestili gibi özel üretilmiş ürünleri en sağlıklı atıştırmalıklar olarak beslenmenize dahil edebilirsiniz. Bu ürünlerin yanı sıra fındıklı çokopestil, cevizli pestil, Antep fıstıklı rulo pestil, Antep fıstıklı çokopestil, muska tatlısı, Antep fıstıklı muska tatlısı, kelebek cevizli pekmezli sucuk, fındıklı muska tatlısı, doğal üzüm sucuğu, cevizli sucuk ve ballı cevizli sucuk gibi katkı maddesi kullanılmadan, doğal yollarla üretilen ürünleri misafirlerinize ikram ederken ya da yemek menünüzde tatlı alternatifi olarak da sunabilirsiniz. 

Aperatif Atıştırmalık Olarak Unlu Mamüller

Sağlıklı beslenme öğünlerinde, karbonhidrat ağırlığından ötürü unlu mamüller pek kendilerine yer bulamaz ya da atıştırmalık olarak pek de tavsiye edilmez. Öte yandan ister diyet yapıyor olun ister düzenli bir beslenme programı uyguluyor olun, tıbbi anlamda bir sakıncası yoksa karbonhidratı da vücudumuzun yapı taşlarından biri olduğu için makul oranlarda tüketmemiz gerekir. 

Bağlamda rejime başlayanların kafasını en çok kurcalayan durumlardan biri de “unlu mamuller açısından diyet yaparken atıştırmalıklar neler olabilir?” Sorusudur.  Cevabı çok kolay olmasa da ara öğünler olarak diyet bisküviler, hafif tuzlu atıştırmalıklar, proteinli atıştırmalıklar, kalorisiz ya da düşük kalorili atıştırmalıklar, enerji barlar, glutensiz atıştırmalıklar ya da sağlıklı toplar tercih edilebilir. 

Obadanal.com’un sağlıklı atıştırmalıklar sayfalarında yer alan örneğin Hatay hurmalı kömbe ve Hatay cevizli kömbe ürünlerini kolay atıştırmalıklar olarak tüketebilir, bu sayede hem sağlığınızı hem damak tadınızı koruyabilirsiniz! 

En Sağlıklı Atıştırmalıklar Uygun Fiyatlarla Obadanal.Com’da!

İster diyet yapın ister dengeli ve sağlıklı beslenmeyi hayat biçimi haline getirmiş olun obadanal.com, en sağlıklı atıştırmalıklar için tüketicileri, üreticilerle ilk elden buluşturmak için hizmetinizde. Web sitemizde farklı üreticilere ait farklı gramajlardaki az kalorili atıştırmalıkları, akşam atıştırmalıkları çocuklar için atıştırmalıkları, sporcu atıştırmalıklarını, kalorisi düşük öğlen atıştırmalıkları

En güncel fiyatlarla bulabilir, sadece birkaç tıklama ile siparişinizi kolaylıkla oluşturabilirsiniz. Sağlıklı atıştırmalıkları bütçenize dost fiyatlarla satın almak ve dengeli beslenme programınıza katkı sağlamak için Obadanal.com’un detaylı ürün sayfalarını inceleyin!  

Sağlıklı Atıştırmalıklar

Yeşil Elma Kurusu 50 grYeşil Elma Kurusu 50 gr
% 29
Satıcı: Kuru Yeşil
Elma Kurusu Nedir ve Nasıl Üretilir?   Kurutulmuş meyve, su içeriğinin neredeyse tamamı kurutma yöntemleriyle uzaklaştırılmış bir besindir. Kurutma işlem sırasında yaş meyve küçülür ve enerji açısından yoğun bir kuru m..
34,95 TL 24,95 TLVergiler Hariç:22,68 TL
Yerli Çiğ Karabuğday Unu 500grYerli Çiğ Karabuğday Unu 500gr
Satıcı: Kuru Yeşil
Kuru Yeşil Yerli Çiğ Karabuğday Unu Ürünümüz GLUTENSİZDİR. Karadeniz’in tahıl ambarı olarak bilinen Havza ve Vezirköprü ilçelerinde yerli ürün olarak ilaçsız yetişen karabuğday çiftçiden alınarak Kuru Ye..
64,95 TLVergiler Hariç:59,05 TL
Tuzlu Leblebi 500grTuzlu Leblebi 500gr
Satıcı: Leblebim
Sıklıkla tercih edilen Tuzlu Leblebimiz, Meşhur Sarı Çorum Leblebisinden türetilen atıştırmalık bir lezzettir. Üzeri hafif tuzla kaplanmış bu lezzet, beneksiz olarak kısık ateşte kavrulmakta ve beğeninize sunulmaktadır. Afiyet Olsun ..
132,00 TLVergiler Hariç:120,00 TL
Tuzlu Fındık 500 gTuzlu Fındık 500 g
Yeni
Satıcı: Kabuktan
Yüksek kalitede fındıklardan üretilen ürünlerimiz size tutkunu olacağınız bir lezzet sunuyor. ..
225,00 TLVergiler Hariç:204,55 TL
Tırtıklı Trileçe Leblebi 500grTırtıklı Trileçe Leblebi 500gr
Satıcı: Leblebim
Gıda kodeksine uygun olarak üretilen bu ürünümüzde , trileçe  ve beyaz çikolata ile % 100 pancar şekeri mevcuttur. Üstelik alışılagelmişin dışında tırtıklı bir yüzeye sahip. Afiyet Olsun ..
167,00 TLVergiler Hariç:151,82 TL
Tırtıklı Narlı Leblebi 500 gTırtıklı Narlı Leblebi 500 g
Satıcı: Leblebim
Ürün Açıklaması : Nar aroması ve beyaz çikolata ile % 100 pancar şekerinden üretilen çeşidimiz tatlı severlerin ağzına layık.  Üstelik alışılagelmişin dışında tırtıklı bir yüzeye sahip. Afiyet Olsun ..
167,00 TLVergiler Hariç:151,82 TL
Tırtıklı Mocha Leblebi 500grTırtıklı Mocha Leblebi 500gr
Satıcı: Leblebim
Kahve severler buraya. Moka aroması ve beyaz çikolata ile % 100 pancar şekerinden üretilen çeşidimiz sizleri bekliyor. Afiyet Olsun. ..
167,00 TLVergiler Hariç:151,82 TL
Tırtıklı Limonlu Leblebi 500 gTırtıklı Limonlu Leblebi 500 g
Satıcı: Leblebim
Henüz denemediniz mi? Limon ve beyaz çikolata ile % 100 pancar şekerinden üretilen çeşidimiz, alışılagelmişin dışında tırtıklı bir yüzeye sahip. Yeni bir deneyim. Afiyet Olsun. ..
167,00 TLVergiler Hariç:151,82 TL
Tırtıklı Elmalı Leblebi 500 gTırtıklı Elmalı Leblebi 500 g
Satıcı: Leblebim
Yeşil elma aroması ve beyaz çikolata ile % 100 pancar şekerinden üretilen çeşidimiz tatlı severlerin ağzına layık. Üstelik alışılagelmişin dışında tırtıklı bir yüzeye sahip. Afiyet Olsun ..
167,00 TLVergiler Hariç:151,82 TL
Tırtıklı Böğürtlenli Leblebi 500grTırtıklı Böğürtlenli Leblebi 500gr
Satıcı: Leblebim
Böğürtlen aroması ve beyaz çikolata ile % 100 pancar şekerinden üretilen çeşidimiz tatlı severlerin ağzına layık.  Üstelik alışılagelmişin dışında tırtıklı bir yüzeye sahip. Afiyet Olsun ..
167,00 TLVergiler Hariç:151,82 TL
Sürmeli Leblebi (Kırık) 500grSürmeli Leblebi (Kırık) 500gr
Satıcı: Leblebim
Nohudun kabuğundan ayrılması aşamasında ortadan ikiye ayrılan leblebiler kırık leblebi adını alır. Normal leblebilerden ayrılarak işlem gören kırıklar ayrıca kavrulur. Bu kavurmadan dolayı ağızda bıraktığı lezzet, tutkunları için çok özeldir. Afiyet Olsun ..
125,00 TLVergiler Hariç:113,64 TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 53 (5 Sayfa)

 

Sağlıklı Atıştırmalıklar 

Sağlıklı Atıştırmalık Nedir?

Sağlıklı atıştırmalıklar, sağlık açısından önemli vitaminleri barındıran, doymuş yağ ve ilave şeker oranı düşük olan veya hiç olmayan, karbonhidrat ve yağ alımı açısından sorun yaratmayacak, öğün aralarında tüketilebilen yiyeceklerdir. 

Sağlıklı atıştırmalıklar, gerçekten aç olduğunuzda bir sonraki öğününüzde aşırı yememenizi veya görece daha sağlıksız yiyeceklere ‘saldırmanızı’ engeller. Kan şekeri seviyesini sabit tutarak daha az sinirlenmenize veya ruh halinizin daha az dalgalanmasına destek olur. Bu anlamda kilonuzu kontrol ederken ya da bir diyet programı içindeyken daha rahat tüketebileceğiniz yiyeceklerdir. Çoğu zaman çayın yanındaki atıştırmalıklar olarak da günlük dile geçmiştir. 

Doğal ürünleri üreticisinden size getiren Obadanal’ın zengin ürün sayfalarında yer alan sağlıklı atıştırmalıkları kuruyemişler, lokumlar, pestil ve çeşitleri ve unlu mamüller kategorilerinde inceleyebilir, dilerseniz ürün detaylarından yiyeceklerin içeriklerini de öğrenebilirsiniz. Diyet yapan misafire ne ikram edilir? Sorusuna cevap arıyorsanız, birbirinden lezzetli ürünlerimizi sipariş vererek servis sofralarınızı renklendirebilirsiniz. 

Sağlıklı Abur Cubur Arayanların Dostu Kuruyemişler

Çoğunlukla yaş meyvelerin kurutulması ya da bekletilmesi ile elde edilen ya da kuruyemişler özellikle diyet yapanların en çok başvurduğu sağlıklı atıştırmalık türlerindendir. Kuru üzüm, kuru kayısı, badem gibi bazı kuruyemişler yaş meyvelerin kurutulmasından ede edilirken, ceviz, fındık, fıstık gibi kabuklu kuruyemiş türleri de bulunur. Öte yandan market raflarında sağlıklı atıştırmalık ararken kuruyemiş reyonu nedense gözden kaçar ve hazır üretilmiş, fabrikasyon diyet atıştırmalıklar daha fazla ilgi çeker. Oysa özellikle enerji verici, yağlı kuruyemişler ara öğünlerde tüketilebilecek kolay atıştırmalıklardır. Diyet listelerinde genellikle badem, ceviz ya da fındık tavsiye edilirken, bunlar değişimli olarak tüketilebilir ya da aynı oranlarda leblebi, kaju ve Antep fıstığı ile desteklenebilir. 

Değişik Atıştırmalıklar İçin Türk Lokumu! 

Yabancı dillere ‘Turkish Delight’ yani ‘Türk Lezzeti’ olarak da geçen lokum ürünleri eğer, şekerin daha az kullanıldığı, hafif malzemelerden hazırlandıysa sağlıklı atıştırmalık kategorisinde değerlendirilebilir. Genelde çifte kavrulmuş lokum, fıstıklı lokum, fındıklı lokum, güllü lokum, kuş lokumu, naneli lokumu, cevizli lokum, çikolatalı lokum, damla sakızlı lokum ya da meyveli lokumlar gibi türleri bulunan lokum, tatlı kategorisine girdiğinden ilk başta akıllara sağlıklı bir atıştırmalık ya da diyet ürünü gibi gelmeyebilir. Öte yandan diyet yapanlar için üretilen özel lokumlar, şekeri azaltılmış ya da şeker yerine farklı lezzetlendirici unsurların kullanıldığı lokumlar, sağlığına dikkat eden ya da rejim yapan kişiler  tarafından da tercih edilebilir. Örneğin özellikle ülkemizin güney ve iç bölgelerinde geleneksel yöntemlerle ve ustalıkla imal edilen cezerye ürünü hammadde olarak havuçtan yapıldığı ve üretiminde geleneksel yöntemler de kullanıldığı için masum bir atıştırmalık olarak değerlendirilebilir. 

En Hafif Atıştırmalıklar: Pestil ve Çeşitleri 

Pestil kelime anlamıyla ülkemizde ve bize yakın coğrafyalarda yine geleneksel yöntemlerle ve özellikle kış aylarına hazırlık olarak yapılan bir tür saklama yöntemi ve bu yöntem sonucunda elde edilen tatlının adıdır. Pestil farklı meyvelerin ince katmanlarla basılarak hafif sulu kalacak biçimde ince yapraklar halinde saklanabilmesine olanak kılar. Pestili çıkmak, pestilini çıkarmak, pestile çevirmek gibi pek çok deyim de çok uzun yıllardır kullanılan bu yöntemin günlük dilimize ne kadar derinden işlediğini de göstermektedir. Eğer en sağlıklı atıştırmalıkları arıyorsanız Obadanal.com’un sayfalarında yer alan şeker veya sade olarak üretilmiş pestil ve pestil çeşitleri tam da ihtiyacınız olan ürünlerdir!

Aynı zamanda yöresel ürünler arasında da yer alan şekersiz cevizli dut pestili, sade dut pestili, rulo pestil, fındıklı rulo pestil, kadayıflı rulo pestil, Hindistan cevizli rulo pestil, glutensiz ve şekersiz sade dut pestili, glutensiz ve şekersiz cevizli dut pestili gibi özel üretilmiş ürünleri en sağlıklı atıştırmalıklar olarak beslenmenize dahil edebilirsiniz. Bu ürünlerin yanı sıra fındıklı çokopestil, cevizli pestil, Antep fıstıklı rulo pestil, Antep fıstıklı çokopestil, muska tatlısı, Antep fıstıklı muska tatlısı, kelebek cevizli pekmezli sucuk, fındıklı muska tatlısı, doğal üzüm sucuğu, cevizli sucuk ve ballı cevizli sucuk gibi katkı maddesi kullanılmadan, doğal yollarla üretilen ürünleri misafirlerinize ikram ederken ya da yemek menünüzde tatlı alternatifi olarak da sunabilirsiniz. 

Aperatif Atıştırmalık Olarak Unlu Mamüller

Sağlıklı beslenme öğünlerinde, karbonhidrat ağırlığından ötürü unlu mamüller pek kendilerine yer bulamaz ya da atıştırmalık olarak pek de tavsiye edilmez. Öte yandan ister diyet yapıyor olun ister düzenli bir beslenme programı uyguluyor olun, tıbbi anlamda bir sakıncası yoksa karbonhidratı da vücudumuzun yapı taşlarından biri olduğu için makul oranlarda tüketmemiz gerekir. 

Bağlamda rejime başlayanların kafasını en çok kurcalayan durumlardan biri de “unlu mamuller açısından diyet yaparken atıştırmalıklar neler olabilir?” Sorusudur.  Cevabı çok kolay olmasa da ara öğünler olarak diyet bisküviler, hafif tuzlu atıştırmalıklar, proteinli atıştırmalıklar, kalorisiz ya da düşük kalorili atıştırmalıklar, enerji barlar, glutensiz atıştırmalıklar ya da sağlıklı toplar tercih edilebilir. 

Obadanal.com’un sağlıklı atıştırmalıklar sayfalarında yer alan örneğin Hatay hurmalı kömbe ve Hatay cevizli kömbe ürünlerini kolay atıştırmalıklar olarak tüketebilir, bu sayede hem sağlığınızı hem damak tadınızı koruyabilirsiniz! 

En Sağlıklı Atıştırmalıklar Uygun Fiyatlarla Obadanal.Com’da!

İster diyet yapın ister dengeli ve sağlıklı beslenmeyi hayat biçimi haline getirmiş olun obadanal.com, en sağlıklı atıştırmalıklar için tüketicileri, üreticilerle ilk elden buluşturmak için hizmetinizde. Web sitemizde farklı üreticilere ait farklı gramajlardaki az kalorili atıştırmalıkları, akşam atıştırmalıkları çocuklar için atıştırmalıkları, sporcu atıştırmalıklarını, kalorisi düşük öğlen atıştırmalıkları

En güncel fiyatlarla bulabilir, sadece birkaç tıklama ile siparişinizi kolaylıkla oluşturabilirsiniz. Sağlıklı atıştırmalıkları bütçenize dost fiyatlarla satın almak ve dengeli beslenme programınıza katkı sağlamak için Obadanal.com’un detaylı ürün sayfalarını inceleyin!