Sepet

Vegan Ürünler ve Vejetaryen Ürünler 

Vegan Nedir ya da Kimdir?

Vegan kelimesi herhangi bir şekilde hayvan eti tüketmeyen ve hayvansal ürün yemeyen ya da kullanmayan kişi anlamına gelir. Buna süt, peynir, tereyağı, yumurta ve bal gibi hayvansal çıktı olan yan gıda ürünleri de dahildir. Kullanıcıların sıklıkla aramasını ve sorgusunu yaptığı vegan ürünler ise, herhangi bir hayvansal ürün içermeyen gıda ve kullanım ürünleridir. Bugün vegan ürünler salt gıda odaklı olmaktan çıkarak başta kozmetik ve temizlik olmak üzere tekstil, kişisel bakım hatta bebek malzemelerine kadar uzanan bir yelpazede üretilmektedir. 

Vegan Ürünler

Vegan ürünler günümüzde artık sadece tüketici bazında değil, üretim bandı aşamasında da ürünlerin geçtiği süreçler açısından değerlendirilerek, vegan üretim regülasyonlarına uygun biçimde üretilip üretilmediklerine göre de sınıflandırılıyor. Vegan pazarı özellikle Covid-19 pandemisinden sonra sağlıklı beslenmeyi daha çok tercih edenler ve hayvansal gıdaları, hayvan ürünleri ile işlenmiş malzemeleri yaşam biçimlerinden çıkartmak isteyen bireyler tarafından tercih edildiği için büyüme gösteriyor. 

Doğal yöntemlerle imal edilmiş, sağlıklı vegan yiyecekler mi arıyorsunuz? Obadanal'da %100 vegan onlarca gıda ürününü uygun fiyatlarla bulabilirsiniz! Üreticilerinden gelen yöresel vegan gıdaları, yerel üretimin tazeliğini ile deneyimlersiniz. Vegan kategorisi altında listelenen ürünler hayvansal ürün kullanılmadan imal edilir; bu sayede etik ve sürdürülebilir biçimde alışveriş yaptığınızı bilirsiniz. Bir vegan dükkanı mantığı ile hizmet veren Obadanal.com küçük üreticinin el emeği olan vegan markaları, kaliteli vegan gıdalara ulaşmak isteyen tüketicilerle buluşturuyor. Web sitemizde farklı vegan markalarını üreticisine göre listeleyebilirsiniz. 

Vegan Yiyecekler

Obadanal.com’un ve zengin ürün sayfalarında bulabileceğiniz, doğal üretimli onlarca vegan üründen bazıları aşağıdaki gibi sıralanabilir: 

Acı saksı biber turşusu, ananas kurusu,  Antep acı biber salçası, Antep biber turşusu, Antep domates salçası, Antep fıstıklı çokopestil, Antep fıstıklı muska taısı, Antep fıstıklı rulo pestil, Antep tatlı biber salçası, siyah çay, Ayvalık kırma yeşil zeytin, az tuzlu sele zeytin, az tuzlu yuvarlama siyah zeytin, bademli zeytin, bal kabağı reçeli, baldo pirinç, balık biber turşusu, balkabaklı erişte, bamya turşusu, basmati pirinç, bergamot siyah çay, beyaz dut kurusu, beyaz kinoa, cezerye, Beypazarı eriştesi, sebzeli erişte, biberli zeytin, bodrum kırma zeytin, börülce, çağla badem turşusu, kaya tuzu, çekirdekli acı biber sosu, çekirdekli biber sosu, cevizli pestil, cevizli sucuk,  chia tohumu, çiçek bamya kurusu, çilek reçeli, çıtır bal kabağı reçeli, dağ inciri, dağ kekiği  damla sakızlı lokum, deniz börülcesi turşusu, dermason fasülye, dermason fasulye, detoks bitki çayı, incir kurusu, Trabzon hurması, sade erişte, sebzeli erişte, ıhlamur çayı, üzüm sucuğu, dolmalık biber, dolmalık kabak kurusu, kırma zeytin, domates kurusu, domates sosu, domates turşusu, domatesli biberli erişte, dut pekmezi,  yeşil çay, elma çayı, erik kurusu, erik turşusu, soğuk sıkım zeytinyağı, fasulye turşusu, fındıklı pestil, form çayı, kepekli pirinç, şekersiz cevizli dut pestili, gül reçeli, gün kurusu lokum kayısı, halhali zeytin, Hatay çekirdeksiz kırma zeytin, Hatay cevizli kömbe,  Hatay kömbe, Hatay hurmalı kömbe, Hatay nar ekşisi, Hatay sumak ekşisi, Hatay taş kırma zeytin, Hatay zeytinyağlı zahter, havuçlu erişte, hibiskus çayı, Hindistan cevizli çokopestil, horoz fasulye, incir reçeli, iri pilavlık bulgur, ısırgan otlu erişte, ıspanaklı erişte, ızgara zeytin, İzmir atom biberi, İzmir kurutulmuş domates, İzmir yaprak, karabuğday, karadut kurusu, karamürver erik şurubu, karışık biber domates salçası, kavun kurusu, kayısı reçeli, kelebek cevizli pekmezli sucuk, kemah tuzu, kinoa unlu erişte, kırmızı acı pul biber, kırmızı mercimek, kış çayı, kızılcık marmelatı, köftelik bulgur, kornişon turşu, kuru dağ inciri, kuru kayısı, kuşburnu çayı, limon kurusu, mandalina kurusu, maş fasulyesi, mürver çiçeği şurubu, nane limon bitki çayı, nar ekşisi, nohut, organik keçiboynuzu unu, Osmancık pirinç, pancarlı erişte, papatya çayı, parça fındıklı rulo pestil, patlıcan kurusu, , pilav ve çorbalar için sebze kurusu, pilavlık pirinç, portakal kabuğu reçeli, portakal kurusu, portakal reçeli, rulo pestil, sarı kantaron yağı, sarı mercimek, sarımsak kurusu, şeftali kurusu, şeker fasulye, şekersiz çakal eriği marmelatı, siyah pirinç, siez bulguru, taze dağ kekikli zeytinyağı, üçgen kesme makarna, vişne reçeli, yabani kızıl pirinç, yağlı sele siyah zeytin, yerli barbunya, yerli çiğ karabuğday unu, yeşil incir reçeli, yeşil kırma zeytin, yeşil mercimek. 

Vejetaryen Ürünler 

İçeriğinde doğrudan parça et, kıyma, balık, deniz mahsulleri, tavuk, hindi, domuz, ördek, tavşan vb. gibi hayvan eti olmayan gıdalara vejetaryen gıdalar denmektedir. Vejetaryen ürünler, vejetaryen bireylerin güvenle tüketebileceği biçimde içerisinde hayvan eti olmadan üretilen yiyeceklerdir. Bununla beraber vejetaryenler hayvanlardan elde edilen, hayvansal gıdaları da tüketirler. Örneğin yumurta, süt ve peynir, tereyağ, kaymak, yoğurt gibi süt ürünleri, bal ve bu ürünlerin katılarak yapıldığı diğer gıda ürünlerini tüketirler. 

Vegan ile Vejetaryen Arasındaki Fark Nedir?

Vejetaryenler yukarıda da bahsettiğimiz üzere kırmızı ya beyaz et, balık ve diğer deniz mahsulleri veya av hayvanlarını yemez, diyetlerinde gıda maddesi olarak tüketmezler. Fakat yan hayvansal gıdaları ve ürünleri kullanmaya devam ederler. Veganlar ise tam bir vejeteryan olmanın yanı sıra yumurta, süt ve süt ürünleri, bal ve çeşitleri gibi gıda maddelerinin yanı sıra deri, kürk, ipek, yün gibi diğer hayvansal ürünleri ve bu hayvansal ürünlerden elde edilen kozmetik, kişisel bakım, temizlik ve tekstil ürünleri gibi yan imalatları da kullanmazlar.

Obadanal.com’un sayfalarında içeriğinde hayvansal gıda maddesi olmayan onlarca vejetaryen ürünü ve bunların yanı sıra tüketebileceğiniz peynir, tereyağı, bal gibi vejetaryenliğe uygun ürünleri bulabilirsiniz. 

Vejetaryen Gıdalarla Beslenmenin Faydaları

Vejetaryen diyet, yüksek lif, C ve E vitaminleri, folik asit, magnezyum, doymamış yağ tüketimi sağlayan, beden dostu bir diyettir. Yapılan araştırmalara ve verilere göre vejetaryenlar daha düşük kolesterole, düşük tansiyona sahiptir ve daha düşük yüzdelerde kalp hastalığı riski ile karşılaşırlar. Ayrıca vejeteryan gıdaların vücutta sindirimi daha kolaydır, pişmesi daha kısa süre ve hayvansal ürünlere göre cüzdan dostudurlar. Vejeteryan bir diyet sadece sağlıklı bir yaşama kapı aralamakla kalmaz, çevresel faktörleri de gözetir. 

Vejetaryen bir yaşam biçimi uygulamanın faydalarını kısaca şu şekilde sıralayabiliriz: 

 1. Ömrü uzatır

 2. Kolesterol seviyesi, obezite ve diyabet riski düşer

 3. Cildiniz daha genç görünür 

 4. Sürdürülebilirlik sağlar

 5. Bütçe dostudur. 

 6. Depresyonu ve depresyon riskini azaltabilir 

 7. Metabolizmayı olumlu yönde destekler. 

Vejetaryen Yiyecekler

Obadanal.com’un kapsamlı ürün sayfalarında el yapımı ve natürel içerikli pek çok vejeteryan üründen bazıları aşağıdaki gibi sıralanabilir: 

Tuzsuz yayık tereyağı, tulum peyniri, taze kaşar, tatlı köy tarhanası, süzme çiçek balı, Ardahan çiçek balı, sebzeli sütlü erişte, petek bal, organik keçiboynuzu unu, muska tatlısı, kestane balı, keçi tulum peyniri, keçi sarımsak otlu tulum peyniri, keçi merz artizan Kafkas peyniri, keçi füme Çerkes peyniri, keçi çörek otlu tulum peyniri, keçi cevizli tulum peyniri, keçi Çerkes peyniri, karakovan petek bal, kahvaltılık tereyağı, kadayıflı rulo pestil, Ardahan kaşarı, gün kurusu lokum kayısı, gravyer peyniri, göbek kaşar peyniri, eski kaşar peyniri, eritilmiş tereyağı (sarı yağ), dilim eski kaşar, dil peyniri, deri tulum peyniri, çiçek bamya kurusu, cevizli süt reçeli, bidon tulum peyniri, balık biber turşusu, Ardahan sade tereyağı, Ardahan dil peyniri, Antep fıstıklı rulo pestil, 1 yıllık mahzen kaşar, keçi taze Fransız kütük peyniri, %100 keçi krem peyniri, kızartılabilir keçi kese peyniri, keçi beyaz peynir. 

Obadanal.com üreticisinden gelen katkısız ve doğal vegan ve vejetaryen ürünleri en uygun fiyatlarla listeler ve tüketicilerle buluşturur. 


Vegan & Vejetaryen

Yeşil Mercimek 1 KGYeşil Mercimek 1 KG
Satıcı: Atlı Gurme
Sağlıklı ve dengeli beslenmenin temel unsurlarından olan yeşil mercimek, Atlı Gurme güvencesi ile kapınıza kadar ulaştırılıyor. Tarlada olgunlaştırılıp kabuklarından ayrıldıktan sonra yabancı maddelerinden arındırılan yeşil mercimek Atlı Gurme’nin Trakya'da bulunun modern tesislerinde tamamen hijyen..
111,00 TLVergiler Hariç:100,91 TL
Yeşil İncir Reçeli 350 gYeşil İncir Reçeli 350 g
Satıcı: Atlı Gurme
Atlı Gurme, Anadolu ve Trakya'nın verimli topraklarında yetiştirilen kuru bakliyat ürünlerini, Trakya'da köylü kadınların ürettiği ev yapımı erişte ve reçel çeşitlerini kalite ve lezzet ile bir arada sunuyor. Trakya'da bulunun modern tesislerinde tamamen hijyenik koşullarda hazırlanan ürünlerin, ..
90,00 TLVergiler Hariç:81,82 TL
Yeşil Elma Kurusu 50 grYeşil Elma Kurusu 50 gr
% 29
Satıcı: Kuru Yeşil
Elma Kurusu Nedir ve Nasıl Üretilir?   Kurutulmuş meyve, su içeriğinin neredeyse tamamı kurutma yöntemleriyle uzaklaştırılmış bir besindir. Kurutma işlem sırasında yaş meyve küçülür ve enerji açısından yoğun bir kuru m..
34,95 TL 24,95 TLVergiler Hariç:22,68 TL
Yerli Mısır Unu 1 KgYerli Mısır Unu 1 Kg
Yeni
Satıcı: ManyasLezzetleri
YERLİ MISIR UnuKATKI MADDESİ İÇERMEZGeleneksel yöntemlere üretilip taş değirmende öğütülmüştürAtalık tohumlar Anadolu toprağının geleceğimize mirasıdır ..
75,00 TLVergiler Hariç:75,00 TL
Yerli Çiğ Karabuğday Unu 500grYerli Çiğ Karabuğday Unu 500gr
Satıcı: Kuru Yeşil
Kuru Yeşil Yerli Çiğ Karabuğday Unu Ürünümüz GLUTENSİZDİR. Karadeniz’in tahıl ambarı olarak bilinen Havza ve Vezirköprü ilçelerinde yerli ürün olarak ilaçsız yetişen karabuğday çiftçiden alınarak Kuru Ye..
64,95 TLVergiler Hariç:59,05 TL
Yerli Barbunya 1 KGYerli Barbunya 1 KG
Satıcı: Atlı Gurme
Tarladan sofralarınıza kadar sizlere sunduğu ürünlerin tüm süreçlerini yürüten Atlı Gurme, şeffaf üretim ve iyi tarım uygulamaları ile çevre ve insanı her zaman ön planda tutuyor. Siz de; ISO 9001, ISO 10002, ISO 14001, ISO 22000, OHSAS 18001 ve Helal Gıda sertifikalarına sahip Atlı Gurme ürünlerini..
156,00 TLVergiler Hariç:141,82 TL
Yağlı Sele Siyah Zeytin 1000 cc Cam KAVANOZYağlı Sele Siyah Zeytin 1000 cc Cam KAVANOZ
Satıcı: Lovida
Gemlik tipi yağlı sele siyah zeytinler, Ayvalık’ta yetişen Gemlik tipi siyah zeytinlerden üretilmektedir. Siyah zeytinlere Salamura suyu eklenmesi ve acı suyunun çıkarılması sonucu üretilen zeytin çeşididir. Gemlik tipi zeytinler diğer siyah zeytin tiplerine göre, daha etli ve çekirdeği küçüktür. ..
165,00 TLVergiler Hariç:150,00 TL
Vişne Reçeli 350 gVişne Reçeli 350 g
Satıcı: Atlı Gurme
Atlı Gurme, Anadolu ve Trakya'nın verimli topraklarında yetiştirilen kuru bakliyat ürünleri ve yüzde yüz doğal, ev yapımı reçel çeşitleri ile sofralarınıza kalite ve lezzeti uygun fiyatlar ile birarada sunuyor. ​ Trakya'da bulunun modern tesislerinde tamamen hijyenik koşullarda hazırlanan ür..
82,50 TLVergiler Hariç:75,00 TL
Üçgen (Kesme) Makarna 400grÜçgen (Kesme) Makarna 400gr
Satıcı: Atlı Gurme
Trakyalı köylü kadınların hazırladığı üçgen (kesme) makarna Atlı Gurme güvencesi ile kapınıza kadar ulaştırılıyor. Özenle seçilmiş malzemeler ile hazırlanan köy yapımı üçgen makarna tamamen geleneksel yöntemler ile hazırlanıyor. Koruyucu, ve tatlandırıcı kullanılmadan hazırlanan üçgen makarna, Atlı ..
97,50 TLVergiler Hariç:88,64 TL
Tuzlu Leblebi 500grTuzlu Leblebi 500gr
Satıcı: Leblebim
Sıklıkla tercih edilen Tuzlu Leblebimiz, Meşhur Sarı Çorum Leblebisinden türetilen atıştırmalık bir lezzettir. Üzeri hafif tuzla kaplanmış bu lezzet, beneksiz olarak kısık ateşte kavrulmakta ve beğeninize sunulmaktadır. Afiyet Olsun ..
132,00 TLVergiler Hariç:120,00 TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 220 (19 Sayfa)

Vegan Ürünler ve Vejetaryen Ürünler 

Vegan Nedir ya da Kimdir?

Vegan kelimesi herhangi bir şekilde hayvan eti tüketmeyen ve hayvansal ürün yemeyen ya da kullanmayan kişi anlamına gelir. Buna süt, peynir, tereyağı, yumurta ve bal gibi hayvansal çıktı olan yan gıda ürünleri de dahildir. Kullanıcıların sıklıkla aramasını ve sorgusunu yaptığı vegan ürünler ise, herhangi bir hayvansal ürün içermeyen gıda ve kullanım ürünleridir. Bugün vegan ürünler salt gıda odaklı olmaktan çıkarak başta kozmetik ve temizlik olmak üzere tekstil, kişisel bakım hatta bebek malzemelerine kadar uzanan bir yelpazede üretilmektedir. 

Vegan Ürünler

Vegan ürünler günümüzde artık sadece tüketici bazında değil, üretim bandı aşamasında da ürünlerin geçtiği süreçler açısından değerlendirilerek, vegan üretim regülasyonlarına uygun biçimde üretilip üretilmediklerine göre de sınıflandırılıyor. Vegan pazarı özellikle Covid-19 pandemisinden sonra sağlıklı beslenmeyi daha çok tercih edenler ve hayvansal gıdaları, hayvan ürünleri ile işlenmiş malzemeleri yaşam biçimlerinden çıkartmak isteyen bireyler tarafından tercih edildiği için büyüme gösteriyor. 

Doğal yöntemlerle imal edilmiş, sağlıklı vegan yiyecekler mi arıyorsunuz? Obadanal'da %100 vegan onlarca gıda ürününü uygun fiyatlarla bulabilirsiniz! Üreticilerinden gelen yöresel vegan gıdaları, yerel üretimin tazeliğini ile deneyimlersiniz. Vegan kategorisi altında listelenen ürünler hayvansal ürün kullanılmadan imal edilir; bu sayede etik ve sürdürülebilir biçimde alışveriş yaptığınızı bilirsiniz. Bir vegan dükkanı mantığı ile hizmet veren Obadanal.com küçük üreticinin el emeği olan vegan markaları, kaliteli vegan gıdalara ulaşmak isteyen tüketicilerle buluşturuyor. Web sitemizde farklı vegan markalarını üreticisine göre listeleyebilirsiniz. 

Vegan Yiyecekler

Obadanal.com’un ve zengin ürün sayfalarında bulabileceğiniz, doğal üretimli onlarca vegan üründen bazıları aşağıdaki gibi sıralanabilir: 

Acı saksı biber turşusu, ananas kurusu,  Antep acı biber salçası, Antep biber turşusu, Antep domates salçası, Antep fıstıklı çokopestil, Antep fıstıklı muska taısı, Antep fıstıklı rulo pestil, Antep tatlı biber salçası, siyah çay, Ayvalık kırma yeşil zeytin, az tuzlu sele zeytin, az tuzlu yuvarlama siyah zeytin, bademli zeytin, bal kabağı reçeli, baldo pirinç, balık biber turşusu, balkabaklı erişte, bamya turşusu, basmati pirinç, bergamot siyah çay, beyaz dut kurusu, beyaz kinoa, cezerye, Beypazarı eriştesi, sebzeli erişte, biberli zeytin, bodrum kırma zeytin, börülce, çağla badem turşusu, kaya tuzu, çekirdekli acı biber sosu, çekirdekli biber sosu, cevizli pestil, cevizli sucuk,  chia tohumu, çiçek bamya kurusu, çilek reçeli, çıtır bal kabağı reçeli, dağ inciri, dağ kekiği  damla sakızlı lokum, deniz börülcesi turşusu, dermason fasülye, dermason fasulye, detoks bitki çayı, incir kurusu, Trabzon hurması, sade erişte, sebzeli erişte, ıhlamur çayı, üzüm sucuğu, dolmalık biber, dolmalık kabak kurusu, kırma zeytin, domates kurusu, domates sosu, domates turşusu, domatesli biberli erişte, dut pekmezi,  yeşil çay, elma çayı, erik kurusu, erik turşusu, soğuk sıkım zeytinyağı, fasulye turşusu, fındıklı pestil, form çayı, kepekli pirinç, şekersiz cevizli dut pestili, gül reçeli, gün kurusu lokum kayısı, halhali zeytin, Hatay çekirdeksiz kırma zeytin, Hatay cevizli kömbe,  Hatay kömbe, Hatay hurmalı kömbe, Hatay nar ekşisi, Hatay sumak ekşisi, Hatay taş kırma zeytin, Hatay zeytinyağlı zahter, havuçlu erişte, hibiskus çayı, Hindistan cevizli çokopestil, horoz fasulye, incir reçeli, iri pilavlık bulgur, ısırgan otlu erişte, ıspanaklı erişte, ızgara zeytin, İzmir atom biberi, İzmir kurutulmuş domates, İzmir yaprak, karabuğday, karadut kurusu, karamürver erik şurubu, karışık biber domates salçası, kavun kurusu, kayısı reçeli, kelebek cevizli pekmezli sucuk, kemah tuzu, kinoa unlu erişte, kırmızı acı pul biber, kırmızı mercimek, kış çayı, kızılcık marmelatı, köftelik bulgur, kornişon turşu, kuru dağ inciri, kuru kayısı, kuşburnu çayı, limon kurusu, mandalina kurusu, maş fasulyesi, mürver çiçeği şurubu, nane limon bitki çayı, nar ekşisi, nohut, organik keçiboynuzu unu, Osmancık pirinç, pancarlı erişte, papatya çayı, parça fındıklı rulo pestil, patlıcan kurusu, , pilav ve çorbalar için sebze kurusu, pilavlık pirinç, portakal kabuğu reçeli, portakal kurusu, portakal reçeli, rulo pestil, sarı kantaron yağı, sarı mercimek, sarımsak kurusu, şeftali kurusu, şeker fasulye, şekersiz çakal eriği marmelatı, siyah pirinç, siez bulguru, taze dağ kekikli zeytinyağı, üçgen kesme makarna, vişne reçeli, yabani kızıl pirinç, yağlı sele siyah zeytin, yerli barbunya, yerli çiğ karabuğday unu, yeşil incir reçeli, yeşil kırma zeytin, yeşil mercimek. 

Vejetaryen Ürünler 

İçeriğinde doğrudan parça et, kıyma, balık, deniz mahsulleri, tavuk, hindi, domuz, ördek, tavşan vb. gibi hayvan eti olmayan gıdalara vejetaryen gıdalar denmektedir. Vejetaryen ürünler, vejetaryen bireylerin güvenle tüketebileceği biçimde içerisinde hayvan eti olmadan üretilen yiyeceklerdir. Bununla beraber vejetaryenler hayvanlardan elde edilen, hayvansal gıdaları da tüketirler. Örneğin yumurta, süt ve peynir, tereyağ, kaymak, yoğurt gibi süt ürünleri, bal ve bu ürünlerin katılarak yapıldığı diğer gıda ürünlerini tüketirler. 

Vegan ile Vejetaryen Arasındaki Fark Nedir?

Vejetaryenler yukarıda da bahsettiğimiz üzere kırmızı ya beyaz et, balık ve diğer deniz mahsulleri veya av hayvanlarını yemez, diyetlerinde gıda maddesi olarak tüketmezler. Fakat yan hayvansal gıdaları ve ürünleri kullanmaya devam ederler. Veganlar ise tam bir vejeteryan olmanın yanı sıra yumurta, süt ve süt ürünleri, bal ve çeşitleri gibi gıda maddelerinin yanı sıra deri, kürk, ipek, yün gibi diğer hayvansal ürünleri ve bu hayvansal ürünlerden elde edilen kozmetik, kişisel bakım, temizlik ve tekstil ürünleri gibi yan imalatları da kullanmazlar.

Obadanal.com’un sayfalarında içeriğinde hayvansal gıda maddesi olmayan onlarca vejetaryen ürünü ve bunların yanı sıra tüketebileceğiniz peynir, tereyağı, bal gibi vejetaryenliğe uygun ürünleri bulabilirsiniz. 

Vejetaryen Gıdalarla Beslenmenin Faydaları

Vejetaryen diyet, yüksek lif, C ve E vitaminleri, folik asit, magnezyum, doymamış yağ tüketimi sağlayan, beden dostu bir diyettir. Yapılan araştırmalara ve verilere göre vejetaryenlar daha düşük kolesterole, düşük tansiyona sahiptir ve daha düşük yüzdelerde kalp hastalığı riski ile karşılaşırlar. Ayrıca vejeteryan gıdaların vücutta sindirimi daha kolaydır, pişmesi daha kısa süre ve hayvansal ürünlere göre cüzdan dostudurlar. Vejeteryan bir diyet sadece sağlıklı bir yaşama kapı aralamakla kalmaz, çevresel faktörleri de gözetir. 

Vejetaryen bir yaşam biçimi uygulamanın faydalarını kısaca şu şekilde sıralayabiliriz: 

 1. Ömrü uzatır

 2. Kolesterol seviyesi, obezite ve diyabet riski düşer

 3. Cildiniz daha genç görünür 

 4. Sürdürülebilirlik sağlar

 5. Bütçe dostudur. 

 6. Depresyonu ve depresyon riskini azaltabilir 

 7. Metabolizmayı olumlu yönde destekler. 

Vejetaryen Yiyecekler

Obadanal.com’un kapsamlı ürün sayfalarında el yapımı ve natürel içerikli pek çok vejeteryan üründen bazıları aşağıdaki gibi sıralanabilir: 

Tuzsuz yayık tereyağı, tulum peyniri, taze kaşar, tatlı köy tarhanası, süzme çiçek balı, Ardahan çiçek balı, sebzeli sütlü erişte, petek bal, organik keçiboynuzu unu, muska tatlısı, kestane balı, keçi tulum peyniri, keçi sarımsak otlu tulum peyniri, keçi merz artizan Kafkas peyniri, keçi füme Çerkes peyniri, keçi çörek otlu tulum peyniri, keçi cevizli tulum peyniri, keçi Çerkes peyniri, karakovan petek bal, kahvaltılık tereyağı, kadayıflı rulo pestil, Ardahan kaşarı, gün kurusu lokum kayısı, gravyer peyniri, göbek kaşar peyniri, eski kaşar peyniri, eritilmiş tereyağı (sarı yağ), dilim eski kaşar, dil peyniri, deri tulum peyniri, çiçek bamya kurusu, cevizli süt reçeli, bidon tulum peyniri, balık biber turşusu, Ardahan sade tereyağı, Ardahan dil peyniri, Antep fıstıklı rulo pestil, 1 yıllık mahzen kaşar, keçi taze Fransız kütük peyniri, %100 keçi krem peyniri, kızartılabilir keçi kese peyniri, keçi beyaz peynir. 

Obadanal.com üreticisinden gelen katkısız ve doğal vegan ve vejetaryen ürünleri en uygun fiyatlarla listeler ve tüketicilerle buluşturur.