Sepet

KURU GIDA

Kuru Gıda Nedir?

Kuru gıda, hızlı tüketilmesi gereken hayvansal besinler, süt ve süt ürünleri, yaş sebze ve meyvelere göre saklama süresi çok daha uzun olan ve kurutma, tuzlama gibi farklı yöntemler kullanılarak elde edilen yiyecek türüdür. Kurutulmuş gıdalar ise genel kuru gıda üst başlığının bir alt grubudur. Kuru gıdalar genellikle daha uzun süre saklanabilirler ve çiğ ürünlere göre daha kolay taşınabilirler. Bu yüzden kurutulmuş gıdalar, seyahatlerde, alışveriş imkanlarına uzak mesafelerde stok yiyecek olarak da kullanılır. Kurutulmuş gıdalar ayrıca hafif ve kompakt oldukları için taşınmaları ve saklanmaları daha kolaydır. Kuru gıda ürünleri elde edilirken besinler, çiğ olarak pişirilebilir, kurutulabilir veya özel üretim işlemlerinden geçirilebilir. Kuru gıda üretiminde kullanılan yöntemlerden ötürü bu besinler yüksek oranda mineral, vitamin ve diğer besleyici bileşenleri bünyesinde barındırırlar. 

Obadanal üreticiden gelen kuru gıda çeşitlerini en uygun kuru gıda fiyatları ile sayfalarına taşır ve tüketicilerle buluşturur. Market raflarında yer alan alışılmış kuru gıda markalarından ziyade üreticilerin bizzat doğal yollarla ürettiği organik kurutulmuş ürünleri alıcılara sunar. 

Kış Sofralarının Baştacı Bakliyatlar

Kuru gıda dendiğinde ilk akla gelen ürün grubu şüphesiz ki bakliyatlardır. Kuru bakliyat olarak da bilinen bu ürünlerin fasulye, barbunya, börülce gibi türleri yaş sebzelerden üretilirken mercimek, pirinç, bulgur, nohut gibi bakliyat ürünleri doğaları itibariyle sadece kuru bakliyat ürünleri olarak üretilir ve tüketilirler. Özellikle kış aylarında, taze yeşil sebze dönemi sona erdiğinde, kilerlerdeki kuru bakliyatlar kışlık menüleri oluşturmak için başrolü üstlenirler. Ana bakliyat kategorisindeki bu kuru gıdalar sıcak tencere yemeği ya da yardımcı yemek olarak soğuk kış günlerinde sofraların vazgeçilmezi olurlar. Hayvansal gıda harici en yüksek proteini içeren ürün grubu yine kuru bakliyatlardır. Bu açıdan bakıldığında vejeteryan ya da vegan beslenme şeklini tercih eden tüketiciler için kuru bakliyatlar oldukça zengin bir besin kaynağıdır. 

Obadanal’ın zengin ürün sayfalarında yer alan kuru bakliyat çeşitleri şu şekilde listelenebilir: Yeşil mercimek, yerli barbunya, yabani kızıl pirinç, siyez bulguru, siyah pirinç, şeker fasulye, sarı mercimek, pilavlık pirinç, osmancık pirinç, nohut, maş fasulyesi, köftelik bulgur, kırmızı mercimek, karabuğday (greçka), iri pilavlık bulgur, horoz fasulye, gala kepekli pirinç, dermason fasulye, chia tohumu, börülce , beyaz yarma buğday, beyaz kinoa, basmati pirinç, baldo pirinç. Ürünler doğrudan satıcı kanalıyla sisteme girildiği için dönem dönem stok değişikliklerine göre farklılık gösterebilir. Obadanal’ın sayfalarında küçük ya da orta ölçekli kuru bakliyat markalarına yönelik inceleme yapabilir, siparişinizi hemen oluşturabilirsiniz. 

Kurutulmuş Sebze ve Kurutulmuş Meyve ile Zenginleşen Sofralar 

Kurutulmuş gıda grubunun yaş sebze ve meyveleri ileriki aylar için saklama yöntemi olan kurutulmuş sebze ve meyveler, uzun yıllardır anadolu’nun geleneksel gıda ürünleri arasında yer almaktadır. Özellikle yaz aylarına özgü taze fasulye, patlıcan, kabak, biber, domates gibi çiğ ve lezzetli sebzelerin kurutularak muhafaza edilmesi, kışın da farklı yemek tariflerinde bu kurutulmuş sebze ve meyvelerin tüketimini olanaklı kılar. Kurutulmuş sebze karışımlarının yanı sıra bir farklı yöntem de bu gıdaların toz haline getirilerek saklanmasıdır. Kurutulmuş sebze tozu birden çok kuru sebzenin öğütme yöntemleri ile toz haline getirilmesi ve baharatlarla zenginleştirilerek harman edilmesi ile oluşur. Sebze tozları yaz kış çorbalarda, salatalarda, soslarda, sotelerde ve farklı yemek alternatiflerinde yiyeceklerin tadını öne çıkarmak ve zenginleştirmek için kullanılabilir. Obadanal’ın ürün sayfalarında geleneksel toz sebze karışımlarının yanı sıra pancar tozu, ıspanak tozu , brokoli tozu gibi belli gıdalara yönelik de ürünleri bulabilirsiniz. 

Sebzelerin yanı sıra ayrıca doğal yollarla elde edilen kuru meyve çeşitleri de kuru gıdalar kategorisinde yer alır. Kurutulmuş gıdalar arasında meyveler popülaritesini her geçen mevsim daha da artırmaktadır. En çok bilinen kuru meyveler arasında elma kurusu, kuru incir, kuru dut, kuru erik, kayısı kurusu, portakal kurusu yer alırken ayrıca şeftali kurusu, mandalina kurusu, limon kurusu, kavun kurusu, doğal çilek kurusu ve ananas kurusu gibi farklı ürünler de Obadanal’ın zengin ürün sayfalarında yer almaktadır. Bu kurutulmuş meyveler kuru meyve karışımı olarak da satılabilir. 

Obadanal İle En Doğal Kuru Gıdalar Bir Sipariş Mesafesinde! 

Yenilikçi kurutulmuş gıda üreticilerini ve kadın girişimci firmaları destekleyen obandanal.com belli başlı kuru gıda ürünlerinden başka pek çok alt ürün kategorisinde tüketicilere hizmet vermektedir. 

Örneğin tarhanalar alt kategorisinde yöresel usullerle yapılan tatlı köy tarhanası ve doğal köy tarhanası çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Ya da kurutulmuş soğan tozu ya da sarımsak tozu arıyorsanız ilgili sarımsak kategorisinde seçeneklere göz atabilirsiniz. Yaz kış sofralarınızı renklendirecek üçgen (kesme) makarna, sebzeli erişte , sade köy eriştesi, çorbalık erişte, pancarlı erişte, kinoa unlu erişte, ıspanaklı erişte, ısırgan otlu erişte, havuçlu erişte, domatesli biberli erişte, el yapımı erişte ve hatta  balkabaklı erişte gibi her yerde bulamayacağınız farklı ürün çeşitlerini erişte ve makarna alt kategorimizde görüntüleyebilir ürün karşılaştırmaları yapabilirsiniz. 

Farklı un ve un çeşitlerine ihtiyacınız varsa karabuğday, çiğ karabuğday unu, organik keçiboynuzu unu gibi ürünlerimizi inceleyebilirsiniz. Ve bu kuru gıdalarla yapacağınız birbirinden lezeetli yemeklerinizi çeşnilendirmek için baharatlar kategorimizde yer alan çeşni türlerini detaylı olarak görüntüleyebilirsiniz. 

Obadanal.com en güvenli kuru gıda siparişleriniz için güncel web sitesi ile yanınızda! 

Kuru Gıda

Yeşil Mercimek 1 KGYeşil Mercimek 1 KG
Satıcı: Atlı Gurme
Sağlıklı ve dengeli beslenmenin temel unsurlarından olan yeşil mercimek, Atlı Gurme güvencesi ile kapınıza kadar ulaştırılıyor. Tarlada olgunlaştırılıp kabuklarından ayrıldıktan sonra yabancı maddelerinden arındırılan yeşil mercimek Atlı Gurme’nin Trakya'da bulunun modern tesislerinde tamamen hijyen..
111,00 TLVergiler Hariç:100,91 TL
Yeşil Elma Kurusu 50 grYeşil Elma Kurusu 50 gr
% 29
Satıcı: Kuru Yeşil
Elma Kurusu Nedir ve Nasıl Üretilir?   Kurutulmuş meyve, su içeriğinin neredeyse tamamı kurutma yöntemleriyle uzaklaştırılmış bir besindir. Kurutma işlem sırasında yaş meyve küçülür ve enerji açısından yoğun bir kuru m..
34,95 TL 24,95 TLVergiler Hariç:22,68 TL
Yerli Mısır Unu 1 KgYerli Mısır Unu 1 Kg
Yeni
Satıcı: ManyasLezzetleri
YERLİ MISIR UnuKATKI MADDESİ İÇERMEZGeleneksel yöntemlere üretilip taş değirmende öğütülmüştürAtalık tohumlar Anadolu toprağının geleceğimize mirasıdır ..
75,00 TLVergiler Hariç:75,00 TL
Yerli Çiğ Karabuğday Unu 500grYerli Çiğ Karabuğday Unu 500gr
Satıcı: Kuru Yeşil
Kuru Yeşil Yerli Çiğ Karabuğday Unu Ürünümüz GLUTENSİZDİR. Karadeniz’in tahıl ambarı olarak bilinen Havza ve Vezirköprü ilçelerinde yerli ürün olarak ilaçsız yetişen karabuğday çiftçiden alınarak Kuru Ye..
64,95 TLVergiler Hariç:59,05 TL
Yerli Barbunya 1 KGYerli Barbunya 1 KG
Satıcı: Atlı Gurme
Tarladan sofralarınıza kadar sizlere sunduğu ürünlerin tüm süreçlerini yürüten Atlı Gurme, şeffaf üretim ve iyi tarım uygulamaları ile çevre ve insanı her zaman ön planda tutuyor. Siz de; ISO 9001, ISO 10002, ISO 14001, ISO 22000, OHSAS 18001 ve Helal Gıda sertifikalarına sahip Atlı Gurme ürünlerini..
156,00 TLVergiler Hariç:141,82 TL
Üçgen (Kesme) Makarna 400grÜçgen (Kesme) Makarna 400gr
Satıcı: Atlı Gurme
Trakyalı köylü kadınların hazırladığı üçgen (kesme) makarna Atlı Gurme güvencesi ile kapınıza kadar ulaştırılıyor. Özenle seçilmiş malzemeler ile hazırlanan köy yapımı üçgen makarna tamamen geleneksel yöntemler ile hazırlanıyor. Koruyucu, ve tatlandırıcı kullanılmadan hazırlanan üçgen makarna, Atlı ..
97,50 TLVergiler Hariç:88,64 TL
Tatlı Köy Tarhanası 1kgTatlı Köy Tarhanası 1kg
Satıcı: Atlı Gurme
Trakyalı köylü kadınların hazırladığı Trakta köy usulü tarhana Atlı Gurme güvencesi ile kapınıza kadar ulaştırılıyor. Özenle seçilmiş sebzelere ile hazırlanan köy yapımı tarhana tamamen geleneksel yöntemler ile hazırlanıyor. Koruyucu, renklendirici ve tatlandırıcı kullanılmadan hazırlanan tarhana, A..
270,00 TLVergiler Hariç:245,45 TL
Soğan Tozu 100 grSoğan Tozu 100 gr
% 19
Satıcı: Kuru Yeşil
Soğan Tozu Nedir ve Nasıl Üretilir?    Soğan Tozu, taze soğanın kurutulması ile ortaya çıkarılan bir üründür. Taze soğanın içerisi %91 su dan oluşmaktadır. Son teknoloji fırınlarımızda el değmeden kurutulma işlemi sonucunda içerisindeki nem %6..
79,50 TL 64,50 TLVergiler Hariç:58,64 TL
Siyez Bulguru 1 kgSiyez Bulguru 1 kg
Satıcı: Atlı Gurme
Atlı Gurme, Anadolu ve Trakya'nın verimli topraklarında yetiştirilen kuru bakliyat ürünleri ve yüzde yüz doğal, ev yapımı reçel çeşitleri ile sofralarınıza kalite ve lezzeti uygun fiyatlar ile birarada sunuyor. ​ Trakya'da bulunun modern tesislerinde tamamen hijyenik koşullarda hazırlanan ürünler..
67,50 TLVergiler Hariç:61,36 TL
Siyah Pirinç 1kgSiyah Pirinç 1kg
Satıcı: Atlı Gurme
Gurme ürünler arasında yer alan ve yüksek antioksidan oranı ile öne çıkan siyah pirinç, Atlı Gurme güvencesi ile sofralarınıza geliyor. Pürüzsüz ve akışkan tanelerindeki yüksek miktardaki demir ile Atlı Gurme Siyah Pirinç, çocuklar için de oldukça faydalı bir gıda alternatifi olma özelliği taşıyor. ..
165,00 TLVergiler Hariç:150,00 TL
Şeftali Kurusu 50grŞeftali Kurusu 50gr
Satıcı: Kuru Yeşil
Şekersiz - Glutensiz - Katkısız - GDO'suz - Memnuniyet Garantisi   Nereden Geldi? Elazığ'dan Salim Bey' in ve komşularının kendi evlerinin önünde, kimyasal kullanmadan emekle yetiştirdikleri doğal şeftalileri sizlerle buluşturduk. Kurutarak lezzetini içinde..
69,50 TLVergiler Hariç:63,18 TL
Sebzeli Sütlü Erişte 500 gSebzeli Sütlü Erişte 500 g
Satıcı: Atlı Gurme
Trakyalı köylü kadınların hazırladığı sütlü sebzeli erişte Atlı Gurme güvencesi ile kapınıza kadar ulaştırılıyor. Özenle seçilmiş sebzelere ile hazırlanan köy yapımı sütlü sebzeli erişte tamamen geleneksel yöntemler ile hazırlanıyor. Koruyucu, renklendirici ve tatlandırıcı kullanılmadan hazırlanan s..
97,50 TLVergiler Hariç:88,64 TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 83 (7 Sayfa)

KURU GIDA

Kuru Gıda Nedir?

Kuru gıda, hızlı tüketilmesi gereken hayvansal besinler, süt ve süt ürünleri, yaş sebze ve meyvelere göre saklama süresi çok daha uzun olan ve kurutma, tuzlama gibi farklı yöntemler kullanılarak elde edilen yiyecek türüdür. Kurutulmuş gıdalar ise genel kuru gıda üst başlığının bir alt grubudur. Kuru gıdalar genellikle daha uzun süre saklanabilirler ve çiğ ürünlere göre daha kolay taşınabilirler. Bu yüzden kurutulmuş gıdalar, seyahatlerde, alışveriş imkanlarına uzak mesafelerde stok yiyecek olarak da kullanılır. Kurutulmuş gıdalar ayrıca hafif ve kompakt oldukları için taşınmaları ve saklanmaları daha kolaydır. Kuru gıda ürünleri elde edilirken besinler, çiğ olarak pişirilebilir, kurutulabilir veya özel üretim işlemlerinden geçirilebilir. Kuru gıda üretiminde kullanılan yöntemlerden ötürü bu besinler yüksek oranda mineral, vitamin ve diğer besleyici bileşenleri bünyesinde barındırırlar. 

Obadanal üreticiden gelen kuru gıda çeşitlerini en uygun kuru gıda fiyatları ile sayfalarına taşır ve tüketicilerle buluşturur. Market raflarında yer alan alışılmış kuru gıda markalarından ziyade üreticilerin bizzat doğal yollarla ürettiği organik kurutulmuş ürünleri alıcılara sunar. 

Kış Sofralarının Baştacı Bakliyatlar

Kuru gıda dendiğinde ilk akla gelen ürün grubu şüphesiz ki bakliyatlardır. Kuru bakliyat olarak da bilinen bu ürünlerin fasulye, barbunya, börülce gibi türleri yaş sebzelerden üretilirken mercimek, pirinç, bulgur, nohut gibi bakliyat ürünleri doğaları itibariyle sadece kuru bakliyat ürünleri olarak üretilir ve tüketilirler. Özellikle kış aylarında, taze yeşil sebze dönemi sona erdiğinde, kilerlerdeki kuru bakliyatlar kışlık menüleri oluşturmak için başrolü üstlenirler. Ana bakliyat kategorisindeki bu kuru gıdalar sıcak tencere yemeği ya da yardımcı yemek olarak soğuk kış günlerinde sofraların vazgeçilmezi olurlar. Hayvansal gıda harici en yüksek proteini içeren ürün grubu yine kuru bakliyatlardır. Bu açıdan bakıldığında vejeteryan ya da vegan beslenme şeklini tercih eden tüketiciler için kuru bakliyatlar oldukça zengin bir besin kaynağıdır. 

Obadanal’ın zengin ürün sayfalarında yer alan kuru bakliyat çeşitleri şu şekilde listelenebilir: Yeşil mercimek, yerli barbunya, yabani kızıl pirinç, siyez bulguru, siyah pirinç, şeker fasulye, sarı mercimek, pilavlık pirinç, osmancık pirinç, nohut, maş fasulyesi, köftelik bulgur, kırmızı mercimek, karabuğday (greçka), iri pilavlık bulgur, horoz fasulye, gala kepekli pirinç, dermason fasulye, chia tohumu, börülce , beyaz yarma buğday, beyaz kinoa, basmati pirinç, baldo pirinç. Ürünler doğrudan satıcı kanalıyla sisteme girildiği için dönem dönem stok değişikliklerine göre farklılık gösterebilir. Obadanal’ın sayfalarında küçük ya da orta ölçekli kuru bakliyat markalarına yönelik inceleme yapabilir, siparişinizi hemen oluşturabilirsiniz. 

Kurutulmuş Sebze ve Kurutulmuş Meyve ile Zenginleşen Sofralar 

Kurutulmuş gıda grubunun yaş sebze ve meyveleri ileriki aylar için saklama yöntemi olan kurutulmuş sebze ve meyveler, uzun yıllardır anadolu’nun geleneksel gıda ürünleri arasında yer almaktadır. Özellikle yaz aylarına özgü taze fasulye, patlıcan, kabak, biber, domates gibi çiğ ve lezzetli sebzelerin kurutularak muhafaza edilmesi, kışın da farklı yemek tariflerinde bu kurutulmuş sebze ve meyvelerin tüketimini olanaklı kılar. Kurutulmuş sebze karışımlarının yanı sıra bir farklı yöntem de bu gıdaların toz haline getirilerek saklanmasıdır. Kurutulmuş sebze tozu birden çok kuru sebzenin öğütme yöntemleri ile toz haline getirilmesi ve baharatlarla zenginleştirilerek harman edilmesi ile oluşur. Sebze tozları yaz kış çorbalarda, salatalarda, soslarda, sotelerde ve farklı yemek alternatiflerinde yiyeceklerin tadını öne çıkarmak ve zenginleştirmek için kullanılabilir. Obadanal’ın ürün sayfalarında geleneksel toz sebze karışımlarının yanı sıra pancar tozu, ıspanak tozu , brokoli tozu gibi belli gıdalara yönelik de ürünleri bulabilirsiniz. 

Sebzelerin yanı sıra ayrıca doğal yollarla elde edilen kuru meyve çeşitleri de kuru gıdalar kategorisinde yer alır. Kurutulmuş gıdalar arasında meyveler popülaritesini her geçen mevsim daha da artırmaktadır. En çok bilinen kuru meyveler arasında elma kurusu, kuru incir, kuru dut, kuru erik, kayısı kurusu, portakal kurusu yer alırken ayrıca şeftali kurusu, mandalina kurusu, limon kurusu, kavun kurusu, doğal çilek kurusu ve ananas kurusu gibi farklı ürünler de Obadanal’ın zengin ürün sayfalarında yer almaktadır. Bu kurutulmuş meyveler kuru meyve karışımı olarak da satılabilir. 

Obadanal İle En Doğal Kuru Gıdalar Bir Sipariş Mesafesinde! 

Yenilikçi kurutulmuş gıda üreticilerini ve kadın girişimci firmaları destekleyen obandanal.com belli başlı kuru gıda ürünlerinden başka pek çok alt ürün kategorisinde tüketicilere hizmet vermektedir. 

Örneğin tarhanalar alt kategorisinde yöresel usullerle yapılan tatlı köy tarhanası ve doğal köy tarhanası çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Ya da kurutulmuş soğan tozu ya da sarımsak tozu arıyorsanız ilgili sarımsak kategorisinde seçeneklere göz atabilirsiniz. Yaz kış sofralarınızı renklendirecek üçgen (kesme) makarna, sebzeli erişte , sade köy eriştesi, çorbalık erişte, pancarlı erişte, kinoa unlu erişte, ıspanaklı erişte, ısırgan otlu erişte, havuçlu erişte, domatesli biberli erişte, el yapımı erişte ve hatta  balkabaklı erişte gibi her yerde bulamayacağınız farklı ürün çeşitlerini erişte ve makarna alt kategorimizde görüntüleyebilir ürün karşılaştırmaları yapabilirsiniz. 

Farklı un ve un çeşitlerine ihtiyacınız varsa karabuğday, çiğ karabuğday unu, organik keçiboynuzu unu gibi ürünlerimizi inceleyebilirsiniz. Ve bu kuru gıdalarla yapacağınız birbirinden lezeetli yemeklerinizi çeşnilendirmek için baharatlar kategorimizde yer alan çeşni türlerini detaylı olarak görüntüleyebilirsiniz. 

Obadanal.com en güvenli kuru gıda siparişleriniz için güncel web sitesi ile yanınızda!